  • B82477G2752M
B82477G2752M
advertisement
Manufacturer No:
B82477G2752M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82477G2752M
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
B82477G2752M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
B82477G2752M
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    3.599993g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    7.5 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    4.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    23mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    7.5 µH
  • Height
    6mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm