  • B82720K2601N040
B82720K2601N040
advertisement
Manufacturer No:
B82720K2601N040
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82720K2601N040
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
B82720K2601N040
Description:
Common Mode Chokes / Filters NETZCHOKE 2-FACH 2X4.4MH 0.6A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82720K2601N040
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B82720
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.374W 13.00mmx9.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    600mA
  • Inductance @ Frequency
    4.4mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.551 14.00mm