  • B82731T2451A20
B82731T2451A20
advertisement
Manufacturer No:
B82731T2451A20
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B82731T2451A20
Description:
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 450mA 2.8Ohm DCR Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
B82731T2451A20
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Weight
    14.999988g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Tolerance
    50%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    13.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Lead Length
    3.5mm
  • Inductance
    47 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    450mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.8Ohm
  • DC Current
    450mA
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    450mA
  • Height
    21.1074mm
  • Length
    21.5mm
  • Width
    13.5mm