  • B82732W2601B030
B82732W2601B030
advertisement
Manufacturer No:
B82732W2601B030
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82732W2601B030
Package:
Datasheet:
B82732W2601B030
Description:
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 600mA 1.4Ohm DCR Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
B82732W2601B030
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    23.1mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Inductance
    47 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.4Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    47000 μH
  • DC Current
    600mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 mA
  • Height
    17.3mm
  • Length
    24mm
  • Width
    23mm