  • B84143A0120R105
B84143A0120R105
advertisement
Manufacturer No:
B84143A0120R105
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B84143A0120R105
Package:
120
Datasheet:
Description:
Power Line Filter EMC 50Hz/60Hz 120A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
B84143A0120R105
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    120
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Terminal Block
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    290mm
  • Current Rating
    120A
  • Voltage - Rated AC
    520V
  • Approval Agency
    UL; ENEC-10
  • Physical Dimension
    L290.0XB90.0XH150.0 (mm)/L11.417XB3.543XH5.906 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Filter Type
    THREE PHASE EMI FILTER
  • Current Rating (Max)
    120A
  • Leakage Current (Max)
    18mA
  • High Pot
    2720 V
  • Height
    150mm