  • B84144A0066R120
B84144A0066R120
advertisement
Manufacturer No:
B84144A0066R120
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B84144A0066R120
Package:
Datasheet:
B84144A0066R120
Description:
R120 Series 66A 520Vac 60Hz Flange Mount Power Line Filter, w/ Screw Terminals
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B84144A0066R120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B84144
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    520V 300V
  • Approval Agency
    cUR, ENEC, UR
  • Configuration
    Single Stage
  • Current
    66A