  • B84144A0066R120
B84144A0066R120
advertisement
Manufacturer No:
B84144A0066R120
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B84144A0066R120
Description:
R120 Series 66A 520Vac 60Hz Flange Mount Power Line Filter, w/ Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
B84144A0066R120
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Terminal Block
  • Current Rating
    66A
  • Approval Agency
    UL; CUL; ENEC-10
  • Physical Dimension
    L260.0XB100.0XH80.0 (mm)/L10.236XB3.937XH3.15 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Filter Type
    THREE PHASE EMI FILTER
  • Current Rating (Max)
    66A
  • Rated Voltage
    300V
  • Leakage Current (Max)
    3.5mA
  • High Pot
    2720 V
  • Height
    80mm
  • Length
    100mm