  • B84144A0090R140
B84144A0090R140
advertisement
Manufacturer No:
B84144A0090R140
HK JDW NO:
258-B84144A0090R140
Package:
Datasheet:
B84144A0090R140
Description:
LINE FILTER 90A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
B84144A0090R140
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    B84144
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Approval Agency
    cUR, UR
  • Configuration
    Single Stage
  • Current
    90A
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    520V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    300V