  • BC25SC15-04
BC25SC15-04
advertisement
Manufacturer No:
BC25SC15-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-BC25SC15-04
Package:
Datasheet:
BC25SC15-04
Description:
SPEAKR 4OHM 100W TOP PORT 89.3DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BC25SC15-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Shape
    Round, Square Frame
  • Material - Cone
    Cloth
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    BC
  • Size / Dimension
    2.756Lx2.756W 70.00mmx70.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Eyelet(s)
  • Type
    Tweeter
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    3.41Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    1455.04Hz
  • Frequency Range
    2.5kHz~20kHz
  • Power - Rated
    100W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    89.30
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    1.163 29.55mm