  • BK0603HR241-T
BK0603HR241-T
advertisement
Manufacturer No:
BK0603HR241-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-BK0603HR241-T
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
BK0603HR241-T
Description:
FERRITE BEAD 240 OHM 0201 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK0603HR241-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BK
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    380mOhm
  • Current Rating (Max)
    350mA
  • Impedance @ Frequency
    240Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.013 0.33mm