  • BK1005HW680-TV
BK1005HW680-TV
advertisement
Manufacturer No:
BK1005HW680-TV
HK JDW NO:
782-BK1005HW680-TV
Datasheet:
BK1005HW680-TV
Description:
FERRITE BEAD 68 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
BK1005HW680-TV
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    68Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Rated Current
    0.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    170mOhm
  • Impedance @ Frequency
    68Ohm @ 100MHz
  • Width
    0.5mm