  • BK1608HM121-T
BK1608HM121-T
advertisement
Manufacturer No:
BK1608HM121-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-BK1608HM121-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BK1608HM121-T
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK1608HM121-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    BK
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    950μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    350mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    350mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm