  • BK32164W431-T
BK32164W431-T
advertisement
Manufacturer No:
BK32164W431-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-BK32164W431-T
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
BK32164W431-T
Description:
Ferrite Beads MULTILYR CHP BD 1206 430OHMS 25%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK32164W431-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BK
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    430Ohm
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH0.8 (mm)/L0.126XB0.063XH0.031 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    430Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Rated Current
    0.1A
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    350mOhm
  • Impedance @ Frequency
    430Ohm @ 100MHz
  • Height
    889μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm