  • BK/GDB-6.3A
BK/GDB-6.3A
advertisement
Manufacturer No:
BK/GDB-6.3A
HK JDW NO:
255-BK/GDB-6.3A
Package:
5mm x 20mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/GDB-6.3A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GDB
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    6.3A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    UL, VDE
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    63A
  • Melting I2t
    69
  • DC Cold Resistance
    0.01Ohms