  • BK/GMA-63-R
BK/GMA-63-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMA-63-R
HK JDW NO:
255-BK/GMA-63-R
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/GMA-63-R
Description:
Quantity:
In Stock : 13990
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMA-63-R
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Series
    GMA
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Current Rating (Amps)
    63mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, PSE, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
  • DC Cold Resistance
    15.75Ohms