  • BK/GMC-800MA
BK/GMC-800MA
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMC-800MA
HK JDW NO:
255-BK/GMC-800MA
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/GMC-800MA
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMC-800MA
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Series
    GMC
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, KC-MARK, UL
  • Response Time
    Medium Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.85
  • DC Cold Resistance
    0.18Ohms