  • BK/MDA-BV-30
BK/MDA-BV-30
advertisement
Manufacturer No:
BK/MDA-BV-30
HK JDW NO:
255-BK/MDA-BV-30
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
Datasheet:
BK/MDA-BV-30
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/MDA-BV-30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    3.628739g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.266Diax1.292L 6.76mmx32.82mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating
    30A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Voltage Rating (DC)
    125V
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Length
    32.82mm