  • BK/S504-63MA
BK/S504-63MA
advertisement
Manufacturer No:
BK/S504-63MA
HK JDW NO:
255-BK/S504-63MA
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/S504-63MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/S504-63MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    PIN WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S504
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    63mA
  • Packing Method
    BOX
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Reference Standard
    BSI; IEC; IMQ; SEMKO; UL; VDE
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    BSI, IMQ, SEMKO, UL, VDE
  • Body Length or Diameter
    5.54mm
  • Physical Dimension
    5.54mm x 21.1mm
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Glass
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Rated Current
    0.063A
  • Melting I2t
    0.012
  • DC Cold Resistance
    7.1Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Blow Characteristic
    TIME DELAY
  • Body Height
    21.1mm