  • BLA1011-300,112
BLA1011-300,112
advertisement
Manufacturer No:
BLA1011-300,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLA1011-300,112
Package:
SOT-957A
Datasheet:
BLA1011-300,112
Description:
RF FET LDMOS 65V 16DB SOT957A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLA1011-300,112
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Frequency
    1.03GHz~1.09GHz
  • Base Part Number
    BLA1011
  • Current - Test
    150mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    16.5dB
  • Power - Output
    300W
  • Voltage - Test
    32V