  • BLC10G16XS-600AVTY
BLC10G16XS-600AVTY
advertisement
Manufacturer No:
BLC10G16XS-600AVTY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLC10G16XS-600AVTY
Package:
SOT-1258-4
Datasheet:
Description:
BLC10G16XS-600AVTY/SOT1258/REEL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLC10G16XS-600AVTY
  • Package / Case
    SOT-1258-4
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Ampleon USA Inc.
  • Series
  • Voltage - Rated
    65 V
  • Current Rating (Amps)
    2.8μA
  • Frequency
    1.427GHz ~ 1.518GHz
  • Current - Test
    1.45 A
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    17.4dB
  • Power - Output
    600W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    32 V