  • BLC10G19LS-250WTZ
BLC10G19LS-250WTZ
advertisement
Manufacturer No:
BLC10G19LS-250WTZ
HK JDW NO:
38-BLC10G19LS-250WTZ
Package:
SOT-1271-2
Datasheet:
Description:
BLC10G19LS-250WT/SOT1471/TRAYDP
Step5Bar-code shipping tag
BLC10G19LS-250WTZ
  • Package / Case
    SOT-1271-2
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Ampleon USA Inc.
  • Series
    BLC
  • Voltage - Rated
    65 V
  • Current Rating (Amps)
    1.4μA
  • Frequency
    1.93GHz ~ 1.99GHz
  • Current - Test
    1.4 A
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    19.3dB
  • Power - Output
    250W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    28 V