  • BLC9G21LS-60AVZ
BLC9G21LS-60AVZ
advertisement
Manufacturer No:
BLC9G21LS-60AVZ
HK JDW NO:
38-BLC9G21LS-60AVZ
Package:
SOT-1275-1
Datasheet:
BLC9G21LS-60AVZ
Description:
BLC9G21LS-60AV/SOT1275/TRAYDP
Step5Bar-code shipping tag
BLC9G21LS-60AVZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    SOT-1275-1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    1.4μA
  • Frequency
    1.805GHz~2.2GHz
  • Current - Test
    100mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    17.5dB
  • Power - Output
    60W
  • Voltage - Test
    28V