  • BLF7G27L-100,112
BLF7G27L-100,112
advertisement
Manufacturer No:
BLF7G27L-100,112
HK JDW NO:
38-BLF7G27L-100,112
Package:
SOT-502A
Datasheet:
BLF7G27L-100,112
Description:
RF FET LDMOS 65V 18DB SOT502A
Step5Bar-code shipping tag
BLF7G27L-100,112
  • Package / Case
    SOT-502A
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    28A
  • Frequency
    2.5GHz~2.7GHz
  • Base Part Number
    BLF7G27
  • Current - Test
    900mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    18dB
  • Power - Output
    20W
  • Voltage - Test
    28V