  • BLF7G27LS-150P,118
BLF7G27LS-150P,118
advertisement
Manufacturer No:
BLF7G27LS-150P,118
HK JDW NO:
38-BLF7G27LS-150P,118
Package:
SOT539B
Description:
RF FET LDMOS 65V 16DB SOT539B
Step5Bar-code shipping tag
BLF7G27LS-150P,118
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    SOT539B
  • Surface Mount
    YES
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1998
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    37A
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    2.5GHz~2.7GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    BLF7G27
  • Reference Standard
    IEC-60134
  • JESD-30 Code
    R-CDFP-F4
  • Number of Elements
    2
  • Configuration
    COMMON SOURCE, 2 ELEMENTS
  • Operating Mode
    ENHANCEMENT MODE
  • Current - Test
    1.2A
  • Transistor Application
    AMPLIFIER
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    16.5dB
  • Drain Current-Max (Abs) (ID)
    37A
  • DS Breakdown Voltage-Min
    65V
  • Power - Output
    30W
  • FET Technology
    METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
  • Voltage - Test
    28V