  • BLM21AH102SN1D
BLM21AH102SN1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM21AH102SN1D
HK JDW NO:
535-BLM21AH102SN1D
Description:
Ferrite Beads 0805 1000 OHM
Step5Bar-code shipping tag
BLM21AH102SN1D
    Select All
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.85 (mm)/L0.079XB0.049XH0.033 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    450mOhm
  • Current Rating (Max)
    200mA
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    300mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    MONOLITHIC TYPE
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    200mA