  • BKH0603HL500-T
BKH0603HL500-T
advertisement
Manufacturer No:
BKH0603HL500-T
HK JDW NO:
782-BKH0603HL500-T
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
BKH0603HL500-T
Description:
FERRITE BEAD 50 OHM 0201
Step5Bar-code shipping tag
BKH0603HL500-T
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    BKH
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    580mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    50Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.013 0.33mm