  • BLP10H6120PGY
BLP10H6120PGY
advertisement
Manufacturer No:
BLP10H6120PGY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLP10H6120PGY
Package:
SOT-1224-2
Datasheet:
BLP10H6120PGY
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V 4-HSOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLP10H6120PGY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    SOT-1224-2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    110V
  • Current Rating (Amps)
    1.4μA
  • Frequency
    1GHz
  • Current - Test
    80mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    18dB
  • Power - Output
    120W
  • Voltage - Test
    50V