  • BR231-450B2-28V-001
BR231-450B2-28V-001
advertisement
Manufacturer No:
BR231-450B2-28V-001
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-BR231-450B2-28V-001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BR231-450B2-28V-001
  • Mount
    Flanges
  • Packaging
    Bulk
    1 (Unlimited)
  • Termination
    J-Hook
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -70°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    208V
  • Max Current Rating
    10A
  • Throw Configuration
    4PDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Coil Resistance
    450Ohm
  • Coil Current
    62.22mA
  • Coil Voltage (DC)
    28V