  • BR246-320B3-28V-026M
BR246-320B3-28V-026M
advertisement
Manufacturer No:
BR246-320B3-28V-026M
HK JDW NO:
523-BR246-320B3-28V-026M
Step5Bar-code shipping tag
BR246-320B3-28V-026M
  • Mount
    Flanges
  • Termination
    J-Hook
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -70°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    208V
  • Max Current Rating
    10A
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Coil Resistance
    320Ohm
  • Coil Current
    87.5mA
  • Coil Voltage (DC)
    28V