  • BSI0638R500JA22
BSI0638R500JA22
advertisement
Manufacturer No:
BSI0638R500JA22
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-BSI0638R500JA22
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 8.5Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSI0638R500JA22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    8.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10mm