  • BSM200GD60DLCBOSA1
BSM200GD60DLCBOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM200GD60DLCBOSA1
HK JDW NO:
376-BSM200GD60DLCBOSA1
Description:
IGBT 2 LOW POWER ECONO3-1
Step5Bar-code shipping tag
BSM200GD60DLCBOSA1
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    19
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Pin Count
    39
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X19
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    Full Bridge
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power - Max
    700W
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    500μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    226A
  • Turn On Time
    229 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 200A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    326 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    9nF @ 25V