  • BST04-0.7S16PCM
BST04-0.7S16PCM
advertisement
Manufacturer No:
BST04-0.7S16PCM
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BST04-0.7S16PCM
Package:
7-SMD Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3856
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BST04-0.7S16PCM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    7-SMD Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    BST
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.53W x 0.33 H 33.0mmx13.5mmx8.3mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    SEATED HT-CALCULATED
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-X7
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Output Voltage
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    0.75V~3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    2.8V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    16A
  • Output Power
    88W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Total Power Output-Max
    52.8W
  • Height
    8.3mm
  • Length
    33mm