  • MHV12-300S10N
MHV12-300S10N
advertisement
Manufacturer No:
MHV12-300S10N
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-MHV12-300S10N
Package:
6-SIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHV12-300S10N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP Module
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    MHV
  • Size / Dimension
    3.15Lx0.47W x 0.78 H 80.0mmx12.0mmx19.8mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    3W
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Voltage - Output 1
    -300V
  • Current - Output (Max)
    10mA