  • BTA225-800B,127
BTA225-800B,127
advertisement
Manufacturer No:
BTA225-800B,127
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
HK JDW NO:
887-BTA225-800B,127
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Description:
TRIAC 800V 25A TO220AB
Step5Bar-code shipping tag
BTA225-800B,127
    Select All
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    50mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    60mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    25A
  • Repetitive Peak Off-state Voltage
    800V
  • Triac Type
    Standard
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    125°C TJ