  • BU-2323-10-60-2
BU-2323-10-60-2
advertisement
Manufacturer No:
BU-2323-10-60-2
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-BU-2323-10-60-2
Package:
Datasheet:
BU-2323-10-60-2
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BU-2323-10-60-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating
    45A
  • Lead Length
    1.52m
  • Wire Gauge
    10 AWG
  • Configuration
    Banana to Banana
  • Cable Length
    60.0 1524.00mm
  • Wire/Cable Gauge
    10 AWG
  • 1st Connector
    Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed - Retractable
  • 2nd Connector
  • Connector Type A
    Plug
  • Connector Type B
    Plug
  • Contents
    1 Lead, Red
  • Stacking Method
    Front Stacking (Both Connectors)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material - Insulation
    Silicone
  • Published
    2013
  • Series
    Coolflex45
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Patch Cord
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated
    600V
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Current Rating (Amps)
    45A