  • BU-P1166-12-2
BU-P1166-12-2
advertisement
Manufacturer No:
BU-P1166-12-2
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-BU-P1166-12-2
Package:
Datasheet:
BU-P1166-12-2
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BU-P1166-12-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Published
    2015
  • Series
    BU
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Patch Cord
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Current Rating
    10A
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Configuration
    Banana to Alligator
  • Cable Length
    12.0 304.80mm
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG