  • BUK9535-100A,127
BUK9535-100A,127
advertisement
Manufacturer No:
BUK9535-100A,127
HK JDW NO:
699-BUK9535-100A,127
Package:
TO-220-3
Datasheet:
BUK9535-100A,127
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 34mOhm @ 25A, 10V ±10V 3.573pF @ 25V 100V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 2000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BUK9535-100A,127
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220AB
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    TrenchMOS™
  • Part Status
    Obsolete
  • Power Dissipation-Max
    149W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    34mOhm @ 25A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    3.573pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    41A Tc
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±10V