  • BYT79X-600PQ
BYT79X-600PQ
advertisement
Manufacturer No:
BYT79X-600PQ
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
HK JDW NO:
887-BYT79X-600PQ
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.38V @ 15A 175°C Max 10μA @ 600V Tube TO-220-2 Full Pack Through Hole
Quantity:
In Stock : 3487
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BYT79X-600PQ
  • Package / Case
    TO-220-2 Full Pack
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.38V @ 15A
  • Forward Current
    15A
  • Operating Temperature - Junction
    175°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V