  • BZD17C15P-E3-18
BZD17C15P-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C15P-E3-18
HK JDW NO:
884-BZD17C15P-E3-18
Datasheet:
BZD17C15P-E3-18
Description:
15V 1μA @ 11V -55°C~150°C 800mW DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C15P-E3-18
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Impedance
    10Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 11V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Test Current
    50mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V
  • Zener Voltage
    15V