  • BZD17C5V6P-E3-08
BZD17C5V6P-E3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C5V6P-E3-08
HK JDW NO:
884-BZD17C5V6P-E3-08
Datasheet:
BZD17C5V6P-E3-08
Description:
5.6V 10μA @ 2V -55°C~150°C 800mW DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C5V6P-E3-08
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Impedance
    4Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Test Current
    100mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.6V
  • Zener Voltage
    5.6V