  • BZD27B10P-E3-18
BZD27B10P-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZD27B10P-E3-18
HK JDW NO:
884-BZD27B10P-E3-18
Package:
DO-219AB
Datasheet:
BZD27B10P-E3-18
Description:
ZENER DIODE 4Ohm 7μA @ 7.5V -65°C~175°C DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27B10P-E3-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZD27B
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    7μA @ 7.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    4Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V