  • BZD27B130P-HE3-08
BZD27B130P-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZD27B130P-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZD27B130P-HE3-08
Datasheet:
BZD27B130P-HE3-08
Description:
ZENER DIODE 300Ohm 1μA @ 100V -65°C~175°C DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27B130P-HE3-08
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    Automotive, AEC-Q101, BZD27B
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    300Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    130V