  • BZD27B24P-HE3-08
BZD27B24P-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZD27B24P-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZD27B24P-HE3-08
Datasheet:
BZD27B24P-HE3-08
Description:
15Ohms 1μA @ 18V -65°C~175°C DO-219AB
Quantity:
In Stock : 10381
Step5Bar-code shipping tag
BZD27B24P-HE3-08
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    DO-219AB (SMF)
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 18V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    24V