  • BZG03B110-M3-08
BZG03B110-M3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG03B110-M3-08
HK JDW NO:
884-BZG03B110-M3-08
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
BZG03B110-M3-08
Description:
250Ohms ±2% 1μA @ 82V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG03B110-M3-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BZG03B-M
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 82V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    250Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    110V