  • BZG03B22-HM3-18
BZG03B22-HM3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZG03B22-HM3-18
HK JDW NO:
884-BZG03B22-HM3-18
Datasheet:
BZG03B22-HM3-18
Description:
15Ohms ±2% 1μA @ 16V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG03B22-HM3-18
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZG03B-M
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 16V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    22V