  • BZG03C100-HM3-08
BZG03C100-HM3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG03C100-HM3-08
HK JDW NO:
884-BZG03C100-HM3-08
Datasheet:
BZG03C100-HM3-08
Description:
200Ohms ±6% 1μA @ 75V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 13314
Step5Bar-code shipping tag
BZG03C100-HM3-08
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZG03C-M
  • Tolerance
    ±6%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 75V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    200Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    100V