  • BZG03C11-HM3-08
BZG03C11-HM3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG03C11-HM3-08
HK JDW NO:
884-BZG03C11-HM3-08
Datasheet:
BZG03C11-HM3-08
Description:
7Ohms ±5.45% 4μA @ 8.2V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 2124
Step5Bar-code shipping tag
BZG03C11-HM3-08
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZG03C-M
  • Published
    2018
  • Tolerance
    ±5.45%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    4μA @ 8.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    7Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    11V