  • BZG03C180-M3-18
BZG03C180-M3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZG03C180-M3-18
HK JDW NO:
884-BZG03C180-M3-18
Datasheet:
BZG03C180-M3-18
Description:
400Ohms ±6.39% 1μA @ 130V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 2709
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZG03C180-M3-18
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    BZG03C-M
  • Tolerance
    ±6.39%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 130V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    400Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    180V