  • BZG03C43-M3-08
BZG03C43-M3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG03C43-M3-08
HK JDW NO:
884-BZG03C43-M3-08
Datasheet:
BZG03C43-M3-08
Description:
45Ohms ±6.98% 1μA @ 33V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 13710
Step5Bar-code shipping tag
BZG03C43-M3-08
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    BZG03C-M
  • Published
    2018
  • Tolerance
    ±6.98%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 33V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    45Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    43V