  • BZG05B4V7-HE3-TR
BZG05B4V7-HE3-TR
advertisement
Manufacturer No:
BZG05B4V7-HE3-TR
HK JDW NO:
884-BZG05B4V7-HE3-TR
Description:
13Ohms ±1.91% 3μA @ 1V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG05B4V7-HE3-TR
  • Supplier Device Package
    DO-214AC
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±1.91%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    13Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.7V